Ciepłe kraje – wakacje w okresie jesienno-zimowym

ciepłe kraje

Już jesienią wiele osób zaczyna tęsknić za ciepłą pogodą, kwitnącymi kwiatami i bujną roślinnością. Gdy tylko drzewa robią się nagie, dni szare i deszczowa pojawia się pragnienie wędrówek po ciepłych krajach. Jeżeli należysz do tych osób, dla których lato jest za krótkie, to może warto zrobić sobie krótką przerwę pomyśleć o wyjeździe w ciepłe kraje. Tam można cieszyć się słońcem, zielenią, wędrować i jeździć na rowerze jesienią i zimą.

Pomysł na zimowy wypoczynek?

wakacje

Jednym z popularnych, niezmiennie ciepłych miejsc są Wyspy Zielonego Przylądka. 570 kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki, w pobliżu Senegalu, są idealne warunki do spędzenia wakacji na plaży. Można oglądać surferów, opalać się na długich, piaszczystych plażach lub rzuć się w fale Atlantyku. Wysokie temperatury i soczysta zieleń — to istny raj.

Gdzie jest ciepło w październiku?

wakacje cieple kraje

Na Maderze ceny noclegów i hoteli spadają w październiku, a temperatura powietrza wciąż wynosi średnio 23 stopnie. W październiku na Maderze wciąż panuje najlepsza pogoda na piesze wędrówki, a Atlantyk często jest jeszcze wystarczająco ciepły. Dzięki łagodnemu, subtropikalnemu klimatowi Madera jest bardzo dobrym miejscem na wypoczynek o tej porze roku. W październiku na Maderze zaczyna kwitnąć również czerwona poinsecja, której okazy osiągają ponad dwa metry wysokości.

wakacje ciepłe kraje

Gdzie jest jeszcze ciepło w październiku? Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka w mogą być spełnieniem marzeń o lecie i wypoczynku na plaży. Czasami podczas wakacji w ciepłych regionach Zielonego Przylądka można doświadczyć małego cudu natury — po ulewie kwiaty i krzewy zakwitają i zmieniają kolor na zielony i pokrywają krajobraz wysp Zielonego Przylądka delikatną zielenią. Miesiące zimowe, począwszy od października, są również idealne do uprawiania turystyki pieszej na Wyspach Zielonego Przylądka.

Październik jest popularnym miesiącem podróży na Azory. Ocean jest wciąż ciepły, a temperatura wody wokół Azorów w październiku wynosi 22 ° C. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet w październiku korzystać z kąpieli i wypoczynku na odosobnionych plażach.

Wakacje w listopadzie

wakacje zakintos

Czy możliwe są ciepłe wakacje w listopadzie bez latania przez pół świata? Na aktywne wakacje na plaży w listopadzie, dobrym wyborem jest wyspa Zielonego Przylądka Boa Vista. Aby nie nudzić się podczas wakacji na plaży, można połączyć listopadowy wypoczynek z surfingiem, wycieczkami jeepami i wędrówkami po pustyni. Oczywiście Boa Vista nie jest jedyną wyspą Zielonego Przylądka, która nadaje się na listopadowe wakacje na plaży.

Na Maderze w listopadzie dojrzewają kasztany, a podczas Festa da Castanha w Curral das Freiras, obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Podczas jesiennego pobytu na Maderze warto spróbować ciasta kasztanowego, które z jest tamtejszą specjalnością. Wszystkie niezbędne informacje o ciepłych krajach na https://turystycznyninja.pl/kategoria/cieple-kraje/