Co zabrać ze sobą na siłownię?

Masz już zainstalowaną aplikację, która będzie kontrolować postęp w ćwiczeniach jakie wykonujesz? Plan treningowy przypięty przy lodówce i lustrze ma przypominać, że jesteś o krok od pierwszej wizyty? I nawet karta na siłownię wraz z opłaconym abonamentem, którą masz z pracy, czeka aż wyciągniesz ją z portfela? Zatem wymówki się skończyły. Czas zacząć chodzić na siłownię. Podpowiadamy co zabrać ze sobą.

Jak ubrać się na siłownię?

Choć wiele osób traktuje siłownię jak wybieg mody, to jednak nie chodzimy tam po to, aby pokazać swój najnowszy outfit.

-Ideą chodzenia na siłownię nie jest pokazanie się w najnowszym modelu legginsów, ale wykonanie dobrego treningu. Pamiętaj, że wysportowana sylwetka będzie wyglądała tak samo dobrze w markowych ubraniach, jak i w zwykłym podkoszulku – śmieje się Michał Wrzosek, trener personalny i dietetyk kliniczny, prowadzący stronę michalwrzosek.pl, na której poza ćwiczeniami przedstawia również plany diet wraz z przepisami. 

Strój, w którym wykonujesz ćwiczenia powinien być lekki i elastyczny oraz wygodny. Najważniejsze aby nie ograniczał ruchów i pozwalał bez przeszkód wykonywać kolejne ćwiczenia. Półki sklepowe wypełnione są strojami do ćwiczeń w każdym kolorze i każdej marki. Jednak na początku, to nie wygląd jest najważniejszy. Dlatego, wybierz coś w czym wiesz, że będzie ci się wygodnie ruszać, a na rozbudowę sportowej szafy przyjdzie czas wraz z kolejnymi treningami.

  • Spodnie – od dresu lub legginsy. W wypadku spodni dresowych pamiętajmy, aby nie były zbyt luźne. Podobnie, zbyt obcisłe legginsy mogą powodować otarcia.
  • Koszulka – w zależności od rodzaju treningu bawełniana lub z poliestru. Ta pierwsza gdy nie planujemy zbyt intensywnego treningu, a druga o niskim poziomie wchłanialności i dobrej wentylacji na dni, kiedy chcemy się mocno spocić.
  • Buty – powinny sprawić, że stopa stoi stabilnie i trzyma się powierzchni, dlatego wskazane są takie z antypoślizgową podeszwą. 

Kluczową rolę odgrywa materiał, dlatego bawełna przy intensywnym treningu nie jest najlepszym wyborem, ponieważ Twoje ubranie będzie mokre od potu. Lepszy wybór stanowi strój wykonany z tworzyw odprowadzających wilgoć. Osoby trenujące często powinny zwrócić uwagę na wytrzymałość ubrań treningowych. Podczas wyboru odpowiedniego stroju, pamiętaj o koszulce nie krępującej ruchów – dodaje Michał Wrzosek.

Nie tylko strój – co jeszcze zabrać na siłownię?

Idąc na siłownię nie zapomnij o wodzie. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, więc staraj się regularnie pić wodę małymi łykami. Weź ze sobą ręcznik. Nie tylko do wycierania potu z własnego ciała, ale również, aby kłaść go na urządzeniach, na których będziemy ćwiczyć. To ważne dla naszej higieny, a także dla komfortu innych osób. Jeśli planujesz trening siłowy, to warto zabrać ze sobą rękawiczki, zwiększą one twój chwyt i sprawią, że dłonie nie będą się ślizgać. Na koniec, pamiętaj o torbie treningowej. W czymś musisz zabrać z domu, te wszystkie rzeczy, o których wspomnieliśmy. 

Nie bój się, to tylko siłownia

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami odczuwa lęk przed wizytą na siłowni. Obawiają się, że zrobią coś nie tak, że wszyscy będą się na nich patrzeć i śmiać się w duchu z tego jak wykonują poszczególne serie. 

Nie przejmuj się. Po pierwsze: nikt nie urodził się na siłowni. Każdy, tak jak Ty, musiał przyjść tu pierwszy raz i zapewne też się denerwował. Po drugie: każdy kolejny raz będzie łatwiejszy. Najważniejsze aby spróbować. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *