Dlaczego nie chudniesz na diecie ketogenicznej?

dieta keto

Dieta ketogeniczna na odchudzanie to dość przyzwoity pomysł, jeżeli jesteś zawzięty i gotowy do zmiany. Natomiast nie wiesz co masz dalej zrobić, bo nie widać żadnych efektów z twoich ówczesnych metod? Dieta ketogeniczna na odchudzanie to nic innego niż zastąpienie produktów wysokowęglowodanowych oraz produktów zawierających dużo cukru, na towary wysokotłuszczowe. Ciało, które nie ma dostępu do glukozy, czyli cukru, spala tłuszcz, który przeistacza się w energię.

Jeżeli zdecydujesz się przejść na dietę keto to po pewnym czasie osiągniesz keto efekty. Ale czym tak naprawdę są keto efekty? Napewno mamy podwyższony poziom serotoniny, nasz cukier we krwi się obniża, mięśnie się szybciej rozrastają, jednak największym keto efektem dlaczego ludzie się decydują na tą dietę, a nie inną, jest szybka utrata wagi w krótszym czasie.

Oczywiście nie możesz sobie przejść od tak na dietę keto, musisz przestrzegać pewne zasady diety ketogenicznej i zacząć od ketoadaptacji.

Zasady diety ketogenicznej

O to krótki spis najważniejszych zasad diety ketogenicznej, żebyś mógł stwierdzić czy dieta ketogeniczna, nie będzie dla Ciebie czymś ciężkim.

Zasady diety ketogenicznej:

– Unikaj wszystkiego, co słodkie.
– Unikaj produktów wysokoskrobiowych, takich jak: chleb, bułki, ziarna.
– Musisz wykonywać sprawność fizyczną, nawet częste spacery.
– Będziesz musiał pożegnać się z fast foodami.
– Możesz spożywać tylko wysokiej jakości mięsa, napewno nie kurczaka, których był hodowany fabrycznie.

Ketoadaptacja, czyli jak szybko oraz skutecznie wejść w ketozę

Ketoadaptacja zazwyczaj trwa około 4 tygodni, pamiętaj że wszystko zależy od naszego własnego organizmu – może to być albo więcej albo mniej, jednak nie polecam żeby okres był krótszy. Każdego dnia trzeba redukować węglowodany o 20 g oraz białko o 1-1.5 g/ kg masy ciała, jednak trzeba pamiętać, że ketoadaptacja to też uzupełnianie związków takich jak: magnes, sód oraz potas. Jest to ogromnie ważne, chyba nie chcesz mieć keto grypy!

Czy schudnę na diecie ketogenicznej?

Keto na odchudzanie? Jak już wyżej wspomnieliśmy, jak najbardziej! Chociaż posiłki zawierające większą ilość tłuszczu, mają więcej kalorii, są one bardziej sycące, przez co nie pojawia się uczucie potrzeby podjadania, co za tym idzie – nieuciekanie od naszej diety.

Keto na odchudzanie jest dobrym wyjściem, ze względu na skuteczność oraz funkcje zdrowotne. Organizm spala tłuszcz, zamiast cukru, przy czym nie musimy głodować, czy podejmować innych drastycznych celów.

Ale czemu tak naprawdę nie chudniemy na diecie ketogenicznej? Na początek, zadaj sobie pytanie: „Czy napewno jestem w ketozie?” Jeżeli twoje samopoczucie się nie zmienia, a waga nie rusza, niestety odpowiedz jest negatywna, często ludzie popełniają ten sam błąd, nie mają wystarczającej wiedzy ogólnej na temat ketonów. Stan ketozy jest bardzo ważny ponieważ to właśnie ketony decydują czy jesteśmy w ketozie.

Oczywiście są tez inne powody dlaczego nie chudniemy, a o to pare z nich:

– Spożywasz za dużo węglowodanów.
– Spożywasz zbyt dużo kalorii.
– Jesz za dużo przekąsek (pamiętaj żeby wybierać te zdrowe, a nie typowe cheat meal)
– Jednak nie jedzenie poważnych potrwa też, może być problemem, tutaj mogę ci dać radę żebyś starał się nie kupować przetworzonej żywności, która zazwyczaj ma bardzo zły skład.
– Jesz za mało białka, pamiętaj najważniejsze jest liczenie codziennych makr.
– Stres i bezsenność, chyba nie muszę tłumaczyć jak ważną, przy czym negatywną rolę spełnia stres w naszym życiu, nie zmienia to się również tutaj.
– Nie oszukuj! Nawet najmniejsze zejście ze ścieżki może mieć ogromne znaczenie.
– A może masz problemy medyczne?

Wszystko jest w normie, spełniasz wszystkie wyżej wymienione kryteria, liczysz wszystkie kalorie, białka, węglowodany i nie widzisz dalej zmiany? Może powinieneś skonsultować się z lekarzem albo po prosić o pomoc keto dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.