Holandia — jak dojechać do tego kraju?

Holandia

Ten kraj wchodzący w skład państw Beneluksu jest częstą destynacją wybieraną przez Polaków. Od lat kojarzy nam się z podróżami zarobkowymi, ale coraz więcej osób chętnie odwiedza to państwo w celach turystycznych. Holandia — jak tu dojechać? 

Wynajem busa

Jeśli zamierzamy podróżować do Holandii w większym gronie, dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajem busa. Będzin, Wałbrzych, czy też Wrocław — miasto, z którego wyjeżdżamy, nie ma tu żadnego znaczenia. Firmy w całym kraju oferują takie przewozy. 

Podróż busem 9-osobowym powinna przebiegać w komfortowych warunkach, w końcu przewoźnicy dbają o wysoki komfort podróży ich pojazdami. Trzeba jeszcze dodać, że w przypadku podróży samochodem, niemal cała trasa biegnie autostradami, co jeszcze bardziej poprawia wygodę podróżowania. 

Podróż własnym autem

Osoby zainteresowane transportem zbiorowym, mogą w podróż wybrać się własnym samochodem. Taka forma przejazdu ma wiele zalet — można zatrzymać się w dowolnym momencie, jak również zboczyć z trasy według własnego życzenia.

Podróż do Holandii samolotem

Osoby, które zniechęca wielogodzinna podróż transportem drogowym, mogą zdecydować się na lot samolotem. Praktycznie z każdego lotniska w naszym kraju kursują samoloty tanich linii lotniczych — najczęściej lądują na lotniskach w głównych miastach Holandii takich jak Eindhoven, Rotterdam, czy też Amsterdam. 

Największą zaletą tego środka transportu jest atrakcyjny czas przelotu — dodatkowo jego stosunek do ceny. W tej kategorii samoloty są bezkonkurencyjne.

Nocny pociąg do Brukseli przez Amsterdam

taka forma podróży do Holandii zainteresuje każdego fana kolei. Dojazd z naszego kraju do Niderlandów na pokładzie pociągu jest z pewnością wygodną formą podróży. Spółka Intercity oferuje mieszkańcom naszego kraju połączenie ze stolicami Beneluksu. Wariant ten jest najkorzystniejszy dla mieszkańców województw mazowieckiego i wielkopolskiego — pociąg bieg rozpoczyna w Warszawie i zatrzymuje się w Poznaniu. Dla mieszkańców innych regionów naszego kraju, wygodne mogą być opcje z przesiadką:

  • Podróż z Warszawy do Amsterdamu z przesiadką w Berlinie;
  • Podróż dowolnym pociągiem do granicy z Niemcami — stamtąd, np. z Frankfurtu do Amsterdamu. 

Warto nadmienić, że pewna prywatna firma z Czech, która zaczyna nieśmiałą działalność transportową w naszym kraju, zamierza uruchomić połączenie do Belgii. Jego trasa ma prowadzić przez Amsterdam. Jeśli to przedsięwzięcie dojdzie do skutku, podróż koleją do Holandii stanie się być może najbardziej komfortowym wyborem. 

Dojazd do Holandii — cena

Większość z nas podejmując decyzję o wyborze środka transportu, kieruje się ceną. Osoby zainteresowane podróżą do Holandii powinna ucieszyć wiadomość, że koszt takiego przejazdu — niezależnie od wybranej formy podróży — nie powinien przekroczyć 500 zł. Oczywiście może się zdarzyć, że w interesującym nas terminie cena będzie nieco wyższa, niemniej zakup biletu poniżej podanego wyżej progu powinien być możliwy.

Jak dojechać do Holandii? [podsumowanie]

Jak widać, sposobów, aby dostać się do tego interesującego państwa Beneluksu jest kilka. Jedne mniej, inne bardziej komfortowe, ale zawsze wybór zależy od naszych preferencji.