Buty do piłki nożnej dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

  • cerrotorre
  • 18 marca 2020
  • Możliwość komentowania Buty do piłki nożnej dla dzieci – na co zwrócić uwagę? została wyłączona

Mały fan piłki nożnej w Twoim domu spędza całe dnie na treningach? To świetnie! Sport to zdrowie, szczególnie w okresie wzrostu u dzieci. Gry zespołowe poprawiają dodatkowo umiejętności koordynacji oraz uczą relacji społecznych, dlatego warto rozwijać w dziecku takie pasje. Warto zatem zadbać o to, aby w garderobie małego sportowca znalazło się odpowiednie obuwie do piłki nożnej Nike. Pamiętaj jednak, że powinny być to dobrze dobrane buty piłkarskie dla dzieci, które zmniejszają ryzyko powstawania niebezpiecznych kontuzji.

Rodzaje butów do piłki nożnej Nike dla dzieci – czym się różnią?

Jeszcze do niedawna buty sportowe dzieliły się tylko na korki i halówki. Dzisiaj w sklepach obuwniczych znajdziemy wiele rodzajów butów sportowych, które różnią się od siebie specyficznymi właściwościami. Każde z nich przystosowane są do odmiennych warunków, w jakich może odbywać się mecz. Korki lanki to buty do piłki nożnej od Nike do gry na naturalnej i suchej nawierzchni. Posiadają rozmieszczone punktowo plastikowe lub gumowe korki, które zapewniają przyczepność do podłoża, odpowiednią dynamikę, możliwość szybkiej zmiany kierunków, a przy tym ogólny komfort gry. Dobiera się je, biorąc pod uwagę określoną pozycję gracza.

Rozgrywki w ekstremalnych warunkach, takich jak grząska nawierzchnia, błoto czy deszcz odbywają się najczęściej w korkach wkrętach. Buty te są wyposażone w dłuższe korki, często z metalowymi końcówkami, dzięki czemu zapewniają jeszcze lepszą przyczepność i stabilność. Kolejnym rodzajem obuwia do piłki nożnej Nike są turfy. Cechują się dużą liczbą drobnych korków, gęsto rozmieszczonych na całej powierzchni podeszwy, umożliwiając równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej stopie. Wpływają przede wszystkim na przyczepność i lepszą amortyzację podczas gry.

Jak dobrać odpowiednie obuwie do piłki nożnej dla dzieci?

Buty do piłka nożna Nike powinny być przede wszystkim doskonale dopasowane do stopy gracza. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dzieci najczęściej nie trenują profesjonalnie, dlatego zbyt dopasowane buty, mogą być dla malucha po prostu za ciasne. Może to szybko zniechęcić małego gracza do zakładania, ponieważ będzie się czuł niekomfortowo. Zwróćmy również uwagę, że dzieci mają znacznie bardziej rozwinięte zmysły sensoryczne, co oznacza, że są wrażliwe również na ucisk. Ważne jednak, aby buty sportowe tego rodzaju nie były również za duże, ponieważ mogą one deformować stopę i wpływać negatywnie na jakość gry. W takim przypadku optymalny zapas to 0,5 cm luzu.