Meksyk – dlaczego warto się tam wybrać?

Meksyk jest niezwykle odległą dla nas lokalizacją. U wielu osób pierwszym skojarzeniem z tym krajem nie są egzotyczne podróże, ale kartele narkotykowe. Poniżej udowadniamy, że nie taki Meksyk straszny, jak go malują, a ponadto – oferuje wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Bezpiecznie, niebezpiecznie?

Utarło się, że Meksyk to bardzo niebezpieczne miejsce. Rzeczywiście, zdarzają się tam różne dziwne i nieprzyjemne sytuacje – ale mają one miejsce we wszystkich częściach świata. Co więcej, w chwili obecnej nie można nazwać Meksyku bardziej niebezpiecznym niż Europa.

Przy zachowaniu ostrożności, nie zapuszczaniu się w tak zwane szemrane miejsca (przed czym lokalni przewodnicy z pewnością przestrzegą) – nie ma obaw, że stanie nam się jakaś krzywda.

Piramidy to nie tylko Egipt

Wiele osób z pewnością zdziwi się, ale Meksyk słynie między innymi ze swoich piramid. Znakomita większość Europejczyków nie zdaje sobie jednak sprawy, że swoich zmarłych nie chowali tak jedynie Egipcjanie.

Największe piramidy Meksyku są zdecydowanie godne uwagi. Jeśli masz już za sobą wizytę w Egipcie, z chęcią porównasz ich wygląd.

A może różowy?

Flamingi cieszą się dużą popularnością jako… dmuchańce do pływania po wodzie, a także w formie nadruków na dziecięce ubrania. W Meksyku można zobaczyć prawdziwe ptaki w ich naturalnym środowisku.

W Celestun, niewielkim miasteczku położonych w północno-zachodnim fragmencie Półwyspu Jukatan, znajduje się rezerwat tych zwierząt. Przekonaj się na własne oczy, jak prezentuje się ich upierzenie w naturalnym środowisku: to kolor naprawdę wart zobaczenia.

Ogromna ilość muzeów

To informacja, która jednych ucieszy do granic możliwości, a drugich – bardzo zasmuci. Tych drugich pragniemy uspokoić: Meksyk to nie tylko muzea i jeśli nie lubisz oglądać eksponatów, z pewnością znajdziesz dla siebie inne, ciekawe zajęcie.

Osobom, które uwielbiają zwiedzać muzealne wystawy pragniemy zakomunikować, że Meksyk jest dosłownie zagłębiem tego typu obiektów. W tym kraju możesz obejrzeć muzea związane z Majami, antropologią i wieloma innymi tematami. Każdorazowo, jest to doświadczenie warte uwagi.

Biuro podróży egzotycznych

Osoby ceniące aktywność fizyczną z pewnością ucieszy informacja, że oprócz pieszych wycieczek – mogą się tu oddać również kitesurfingowi. Zapaleni fani tego sportu z łatwością znajdą dla siebie odpowiednie miejsce. Ci, którzy chcą spróbować kitesurfingu po raz pierwszy – mogą umówić się na zajęcia z doświadczonym instruktorem. Bez obawy: to zupełnie bezpieczne, a przy tym zapewnia świetną zabawę!