Popularne buty dla początkującego biegacza — Asics Gel-Pulse

buty dla początkującego biegacza

Bieganie jest nie tylko zdrowe, ale także bardzo modne. Nie dziwi zatem fakt, iż pojawiają się ciągle nowi sportowcy głodni treningów. Taka aktywność fizyczna jest bardzo tania, gdyż aby bezpiecznie biegać, wystarczy mieć tylko odpowiednie obuwie. Jedną z najczęściej polecanych serii butów dla „świeżaków” są Asics Gel-Pulse. Dlaczego tak jest?

Uniwersalne

Niezależnie od tego, który model z serii wybierzemy mamy świadomość, iż te buty będą dla nas raczej odpowiednie. Asics buty męskie są warte naszej uwagi, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z bieganiem i nie potrafimy dobrze dobrać obuwia. Celując w ten model, trudno się rozczarować. Jednak jeśli mamy taką możliwość to poprośmy o pomoc podczas dobierania butów. Koniecznie przebiegnijmy się w nich w sklepie. Pamiętajmy także, aby do biegania wybierać but około 1 rozmiaru większy niż normalnie.

Wytrzymałe

Przy bieganiu praktycznie jedynym poważnym wydatkiem jest zakup odpowiedniego obuwia. Jest to niezbędne, jeśli chcemy być zdrowi i ćwiczyć tak, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek kontuzji. Większość z nas jest oszczędna. Nie lubimy kupować rzeczy, które się zaraz zepsują. Asics buty męskie są bardzo wytrzymałe i z pewnością długo nam posłużą. Dlatego też tak często seria Gel-Pulse jest wybierana przez nowych biegaczy: jest to dobra inwestycja długoterminowa. Niezależnie też od tego, gdzie chcemy biegać – Asics buty męskie sprawdzą się doskonale. Możemy w nich przemierzać zarówno trasy o twardych nawierzchniach, gdzie w kiepskich butach podeszwa szybko się zdziera (np. asfalt), jak i możemy używać ich do wszelkich biegów przełajowych czy nawet do brodzenia w wodzie. Ich budowa sprawia, że są one lekkie, przewiewne i szybko się suszą.

Waga ciężka

Jednak największa popularność Asics Gel-Pulse wzięła się z tego, iż są to buty z doskonałą amortyzacją. Jednym z głównych powodów tego, że ludzie zaczynają biegać, jest ich nadwaga. Jednak problem jest w tym, iż bardzo niebezpiecznie jest ćwiczyć w nieodpowiednich butach, gdy ma się więcej kilogramów. Wtedy taka aktywność fizyczna może być bardzo szkodliwa m.in. dla kolan, które będą podlegały olbrzymim obciążeniom. Jednak w wybranych modelach butów Asics można biegać, mając sporo kilogramów. Stąd też ich popularność – są to buty, po które najczęściej sięgają początkujący biegacze, którzy mają sporą wagę. Są one dla nich idealne i bezpieczne!

Flagowe buty marki Asics

Modele z serii Gel-Pulse można zaliczyć do najpopularniejszego obuwia dla biegaczy z nadwagą. Także często sięgają po nie początkujący sportowcy. Dlaczego? Ponieważ są to buty uniwersalne i wytrzymałe. Nadają się do biegania we wszystkich miejscach. Z pewnością są warte wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.