Profesjonalny sprzęt do siłowni. Jaki kupić, aby trening siłowy przyniósł rezultaty?

  • cerrotorre
  • 18 października 2019
  • Możliwość komentowania Profesjonalny sprzęt do siłowni. Jaki kupić, aby trening siłowy przyniósł rezultaty? została wyłączona
Mężczyzna wykonujący trening siłowy ze sztangą

Obecnie w społeczeństwie rośnie świadomość tego, jak ważne są zdrowie i sprawność fizyczna. Z tego powodu wiele osób decyduje się na podjęcie treningu siłowego. Jeśli także dostrzegasz ten trend i chciałbyś założyć własną siłownię, musisz ją wyposażyć w profesjonalny sprzęt.

Z tekstu dowiesz się:

  • Jaki zestaw sztang oraz hantli będzie odpowiedni do treningu siłowego?
  • Jak wybrać ławkę treningową?
  • Co to jest wyciąg górny i dolny?
  • Czy warto zainwestować w maszynę Smitha?

Zestaw sztang, obciążeń oraz hantli – kluczowy dla ćwiczeń na siłowni

Warto nabyć zróżnicowane rodzaje sztang, gdyż przydają się one przy wielu ćwiczeniach. Na siłowniach zazwyczaj dominują takie sztangi, które pozwalają na wymienianie metalowych talerzy obciążających. Przydają się one choćby podczas ćwiczeń na ławce treningowej. Istnieją także takie modele, których rozmiary zostały specjalnie dostosowane do wykonywania przysiadów. Dostępne są też modele o stałym ciężarze oraz gumowych obciążeniach – znajdują one zastosowanie w wyciskaniu sztang stylem wojskowym.

Hantle mogą bardzo różnić się od siebie ciężarem, rozmiarem i przeznaczeniem. Istnieją zarówno wersje ważące po kilka kilogramów, które są przydatne do rozgrzewki, jak i modele liczące po kilkadziesiąt kilogramów – używane przez osoby wykonujące zaawansowane ćwiczenia na bicepsy.

Ławka treningowa – podstawa wyposażenia siłowni

Ławka treningowa pozwoli realizować wszelkie ćwiczenia związane z wyciskaniem sztangi oraz hantli – czyli jedne z najpopularniejszych elementów treningu siłowego. Warto nabyć model pozwalający na regulację poziomu nachylenia oparcia. Pozwoli Ci to bowiem np. wykonywać rozmaite warianty wyciskania sztangi w skosie dodatnim i ujemnym.

Wyciąg górny i dolny do ławki – ważne urządzenie na siłowni

Wyciąg górny i dolny to kolejny ważny przyrząd na siłowni. Raczej mało kto podczas pierwszych wizyt na niej będzie w stanie wykonać podciągnięcie na drążku. Dlatego też wspomniane urządzenie to świetne rozwiązanie dla takich osób – umożliwiające ćwiczenie barków, pleców oraz klatki piersiowej. Wyciąg powinien mieć możliwość regulacji nie tylko wysokości, lecz także pozycji blokady ud. Dzięki temu dopasujesz urządzenie do potrzeb zróżnicowanych odbiorców.

Maszyna Smitha – istotna maszyna na siłowni

Maszyna Smitha – zwana też suwnicą – to profesjonalny sprzęt do siłowni, który zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Dzięki wykorzystaniu prowadnic ćwiczący musi wykonywać powtórzenia według konkretnej trajektorii ruchu. Redukuje to możliwość wystąpienia kontuzji wynikającej z niewłaściwej realizacji ćwiczenia. Co więcej, podczas korzystania z maszyny Smitha nie jest potrzebna asekuracja drugiej osoby – jak powinno to mieć miejsce choćby w przypadku wyciskania sztangi. Oferuje ona zatem wiele korzyści dla początkujących. W przypadku osób bardziej zaawansowanych konstrukcja tego typu pozwala zaś zarówno na efektywniejszą realizację ćwiczeń izolowanych, jak i na nakładanie przy nich większego ciężaru. 

Niezbędne wyposażenie siłowni, które umożliwi Twoim klientom skuteczny trening, znajdziesz tutaj. Upewnij się, że nabędziesz wszystkie ważne sprzęty powalające im profesjonalnie zadbać o swoje zdrowie i piękną sylwetkę.