Czy warto wybrać treningi EMS? Sprawdź ich zalety i zastosowanie!

  • cerrotorre
  • 21 czerwca 2022
  • Możliwość komentowania Czy warto wybrać treningi EMS? Sprawdź ich zalety i zastosowanie! została wyłączona

EMS, czyli stymulacja elektryczna mięśni to proces prowadzony nie tylko podczas fizjoterapii, lecz również w trakcie ćwiczeń fizycznych. Na czym dokładnie polegają treningi EMS? Jakie niosą za sobą korzyści? Kiedy warto je wykorzystać? Wyjaśniamy!

Czym jest trening EMS?

Electric Muscle Stimulation, czyli w skrócie EMS to rodzaj procesu polegającego na stymulacji mięśni energia elektryczną. Proces ten jest prowadzony po to, aby działały one intensywniej niż w trakcie zwykłego ruchu.

Treningi EMS są stosowane po to, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty bez nadmiernego obciążania układu ruchu, w tym stawów. Pozwalają one osobom trenującym na uzyskanie zróżnicowanych efektów, więc są one wybierane nie tylko przez sportowców, lecz też osoby odchudzające się, w trakcie rehabilitacji, doświadczające dolegliwości bólowych.

Wystarczy jedynie około 20-30 minut treningu EMS, by osiągnąć efekty porównywalne z około 3 godzinami zwykłych ćwiczeń!

Jak korzystać z treningów EMS?

Żeby skorzystać z treningów EMS, warto zdecydować się na usługi oferowane przez kluby sportowe z odpowiednim zapleczem do ich prowadzenia.

Można zapisać się również na skuteczny trening EMS w Warszawie, gdzie działa obecnie szereg klubów dysponujących zaawansowanym wyposażeniem do tego typu ćwiczeń. Są one prowadzone między innymi w klubach należących do sieci intime.pl.

Trening z elektrostymulacją mięśni – na czym polega?

W trakcie treningów EMS prowadzonych w klubach sportowych korzysta się ze specjalnych urządzeń. Najczęściej używany jest sprzęt wyposażony w monitory, który połączony jest z kamizelkami z elektrodami. Osoba ćwicząca zakłada wtedy kamizelkę, a podłączone do jej ciała elektrody przesyłają impulsy elektryczne do mięśni.

Trening elektrostymulacji mięśniowej prowadzony w klubach sportowych odbywa się pod okiem trenera personalnego. W trakcie pierwszej wizyty w klubie trener przeprowadza wtedy z klientem wywiad, na podstawie którego dopasowuje on do jego potrzeb odpowiedni plan treningowy.

Jedna sesja treningowa EMS trwa około 20-30 minut. Chociaż może wydawać się, że to krótko, to jednak jest to wystarczający czas do tego, żeby osiągnąć bardzo dobre efekty. Zaleca się wtedy najczęściej 1-2 treningi tygodniowo.

Treningi EMS – dla kogo są polecane?

Z treningów EMS korzystać osoby z następującymi celami:

  • Redukcja nadwagi, otyłości – treningi wspomagają intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, by szybko zrzucić nadmiar kilogramów. Najlepsze efekty dają w połączeniu z dietą odchudzającą.
  • Wzrost masy mięśniowej, lepsza siła i wytrzymałość – dzięki temu treningi EMS są polecane również dla sportowców.
  • Zmniejszenie bólów kręgosłupa – często dotykają one osób pracujących w pozycji siedzącej. Dzięki treningom EMS można wzmocnić mięśnie pleców i zredukować te dolegliwości.
  • Poprawa kondycji – polepszają ją, dzięki czemu mogą również poprawiać ogólny stan zdrowia.
  • Rehabilitacja – dzięki temu, że treningi łączone z elektrostymulacją mięśni nie obciążają układu ruchu tak, jak zwykłe ćwiczenia, są one polecane również jako element rehabilitacji, na przykład po chorobie, urazie, zabiegu.
  • Redukcja obrzęków – treningi EMS pomagają w zmniejszeniu widocznych obrzęków.

Jakie są ceny treningów EMS?

Przykładowo za skuteczny trening EMS w Warszawie trzeba będzie zapłacić średnio około 150-200 złotych za jedną sesję. Gdy jednak wykupi się z góry pakiet treningowy obejmujący określoną liczbę sesji, można wtedy zaoszczędzić i płacić mniej niż 150 złotych za jedną wizytę w klubie.

Wiele klubów zaprasza również na skorzystanie z sesji próbnej, podczas której można zapoznać się bliżej z zaletami i przebiegiem treningu EMS. Ceny takich treningów rozpoczynają się już od 50 złotych.