Co zabrać na przejażdżkę rowerem?

Weź wodę i jedzenie

Na rowerze nie ma nic gorszego niż odwodnienie lub całkowite wyczerpanie energii, więc weź ze sobą płyn i racje żywnościowe. Przekąski, takie jak banan lub batony (dla szybkiej porcji cukru) pomogą ci uzupełnić paliwo. Jeśli wybierasz się daleko, naukowo opracowane produkty, takie jak napoje elektrolitowe i batony proteinowe, mogą pomóc ci uniknąć skurczów lub innych problemów podczas jazdy i zmaksymalizować korzyści ze wszystkich wysiłków.

Miękkie spodenki

Nowi rowerzyści często myślą, że potrzebują wielkich wyściełanych siodełek, aby chronić swoje tylne partie, ale tak naprawdę nie jest tak. Dobra para wyściełanych szortów rowerowych zapewni ci wystarczająco dużo komfortu, aby przetrwać początkowe przejażdżki, a możesz wydłużyć czas i dystans, jeśli pozwala na to twoja tolerancja. Pod wyściełanymi spodenkami nie trzeba nosić bielizny, ponieważ mogą się ocierać i powodować rany.

Rękawiczki rowerowe i rękawice z jednym palcem

Jedną rzeczą, o której nowi jeźdźcy często nie myślą, są ich ręce. Mogą dość szybko się męczyć, więc dobra para wyściełanych rękawiczek lub rękawic z jednym palcem zrobi cuda.

Weź zamek i światła (na wszelki wypadek)

Nawet jeśli planujesz wyskoczyć tylko na godzinę lub dwie, jeśli istnieje szansa, że ​​opóźnisz się o zmierzchu, umieść zestaw świateł na swoim rowerze. Z tego samego powodu noszenie zamka przydaje się na wszelkie nieplanowane wizyty w sklepie lub nawet w kawiarni. Nigdy nie wierz, że Twój rower jest bezpieczny, nawet jeśli pozostawisz go bez nadzoru na chwilę.

Zdobądź sakwę z narzędziami, częściami zamiennymi i gotówką
Kilka narzędzi do wyboru i zapasowa dętka w siodle lub sakwie pomogą ci poradzić sobie z typowymi problemami podczas jazdy. Narzędzie wielofunkcyjne z szeregiem bitów powinno umożliwiać dostosowanie większości elementów mechanicznych. Uważamy, że warto mieć przy sobie gotówkę, tak na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *