Nordic Walking – aktywność fizyczna dla każdego

  • cerrotorre
  • 26 marca 2019
  • Możliwość komentowania Nordic Walking – aktywność fizyczna dla każdego została wyłączona
nordic walking w górach

Codzienna aktywność fizyczna oraz ruch na świeżym powietrzu są niezbędne do utrzymania zdrowia, dobrej kondycji oraz prawidłowej masy ciała. Jedną z najbardziej bezpiecznych dyscyplin sportowych jest Nordic Walking. Dyscyplina ta zalecana jest przez lekarzy i terapeutów jako bezpieczny sposób na utrzymanie zdrowia i poprawę kondycji.

Sport i aktywność fizyczna powinny na stałe być wpisane w nasz plan dnia. Zmęczeni długotrwałym siedzeniem przy biurku i patrzeniem w ekran monitora podupadamy na zdrowiu i mamy problemy z kręgosłupem. Systematyczna aktywność fizyczna wykonywana na świeżym powietrzu wpłynie na poprawę kondycji, wzmocni mięśnie i stawy oraz dotleni organizm. Nordic Walking to bezpieczny i polecany dla każdego wysiłek fizyczny, który możemy uprawiać przez cały rok.

Nordic Walking – sport dla każdego

Nordic Walking jest nieskomplikowaną i mało wymagająca dyscyplina sportową, którą można uprawiać na świeżym powietrzu przez cały rok. Dyscyplina ta pierwotnie opracowana była dla fińskich narciarzy biegowych – dziś jest jedną z najbardziej polecanych rekreacji uprawianych na świeżym powietrzu. Sport ten nie wymaga zakupu drogiego sprzętu. Do uprawiania tej formy aktywności fizycznej wystarczą dobre sportowe buty oraz para kijków przeznaczona do Nordic Walking. Wybierając, kijki należy, zwrócić szczególną uwagę czy są dopasowane do wzrostu osoby ćwiczącej.

Jak ćwiczyć – nauka i przygotowanie

Nauka tej dyscypliny sportowej nie jest trudna. Cała aktywność opiera się na odpowiednim wykonywaniu kroków, które powinny być skoordynowane z ruchem rąk oraz poprawnym stawianiu (pod odpowiednim katem) kijków. Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto skorzystać z pomocy trenera, który w ciągu godziny wytłumaczy nam podstawowe zasady i skoryguje nasze błędy. Ten rodzaj aktywności fizycznej angażuje ponad 90% mięśni naszego ciała i może być traktowany jako terapia przy różnego rodzaju schorzeniach.

Wady postawy, schorzenia kręgosłupa, stawów, problemy z prawidłowym krążeniem – te i inne schorzenia wynikające z niewłaściwej postawy, siedzącego trybu życia itp. możemy korygować i leczyć uprawiając Nordic Walking – warunkiem jest odpowiednia technika chodu wyuczona pod okiem trenera oraz odpowiednia długość kijków.

Nordic Walking jest dyscypliną, którą może uprawiać każdy niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Dynamiczny marsz na świeżym powietrzu poprawia kondycję, rozwija mięśnie, dotlenia i pobudza krążenie oraz działa prozdrowotnie na cały organizm. Wybierając, tę dyscyplinę sportową uprawiamy, najbardziej bezpieczny sport nie narażając się przy tym na kontuzje i stłuczenia.